Spenser Kanunları    6.6    2020 Tüm Bilgiler
Spenser Kanunları Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri, Komedi Filmleri, Netflix Filmleri 
Türkçe Dublaj
Spenser Kanunları gerçek bir Hollywood efekt filmi. Netflix'in romanlar dışında hiçbir filminde başarılı olduğunu düşünmüyorum. Bu argümana bir argüman olarak, romanları hariç tüm filmlerinin birkaç eserin esasını birleştirdiği söylenebilir. Bu filmde her zaman bir ilham durumu vardır. Böyle bir film ama en azından izlemesi eğlenceli olduğu için hoşuma gitti.Spenser kahramanımızın adıdır ve bir tanıdık öldürülür, peşinden gitmediğini düşündüğü bir patronun evine gider, kapıyı kapatır, tartışır, onu öldürür ve hapse girer. Hapisten çıktıktan sonra eski bir arkadaşının evine taşınır ve tahliye olduktan sonra amacı tır ruhsatı alıp California'ya yerleşmektir ama ne yazık ki istediğini alamaz. Spenser'ın tanıdığı bir arkadaşı eski bir polis memuru olarak iftiraya uğrar ve arkadaşını seven bir adam olarak işe girerken hikaye gelişir. Ayrıca muhtemelen sahnede bir kadın adı altında çıkan bir seks sahnesi çekildi ve bizim gibi hiçbir yabancı medya bu sahneye manşet olmadı. Arkadaşlarıyla yüzleşen ve onları tanıyamayan suçlular ve her türlü suç, filmde çok iyi dedektifler olmasa da iyi işler yapıyorlar.
 • 2020
 • ABD
 • 1080P
 • IMDb 6.6
 • 7
 • 0
Bartkowiak    6.3    2021 Tüm Bilgiler
Bartkowiak Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri, Netflix Filmleri 
Multi Dil
Daniel Markowitz tarafından yönetilen ve Daniel Bernardi tarafından yazılan Bartkowiak, aynı zamanda filmin adı olan Bartkowiak karakterine odaklanıyor. Sert ve kanlı bir mücadelenin ardından tarih sekiz ay ileri alınır ve bir gece kulübüne dönüşür. Ve hedefimiz hala Bartkowiak ve onun gizemli kişiliği. Ağabeyinin ölüm haberiyle yıkıldı, ancak güçlü bir kişisel kimyaya sahip ve geleceğe doğru sağlam bir adım atmak istiyor.Bana göre Bartkowiak gibi aksiyon intikam konseptli bir film için 90 dakikalık bir süre yeterli değil. Hedefledikleri dinamik hikaye akışı izleyiciyle buluşuyor ancak karakter derinliği kavramı ortalamayı geçemiyor. Bir aksiyon suç filminde karakter derinliği ilk kriter değil ama hayran olduğum içerik göz önüne alındığında Bartkowiak ve diğer birçok karakter havada kalıyor. Üstelik 90 dakikalık içerikten olağanüstü performanslar beklemek mantıksız. Dövüş, silahlar içimizdeki enerji seviyesini nasıl artıracağını biliyor. Ancak Polonya ve intikam ikilemi uyuşmuyor.
 • 2021
 • Polonya
 • 1080P
 • IMDb 6.3
 • 17
 • 0
Malignant    7.4    2021 Tüm Bilgiler
Malignant Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri, Gizem Filmleri, Korku Filmleri 
Türkçe Altyazı
Malignant; Testere, Insidious ve The Conjuring gibi korku filmlerinin yönetmeni James Wan'ın yönettiği 2021 korku filmi. Film, bir kabusta işlediği bir cinayete tanık olan Gabriel adında bir ruhla iletişim kuran bir kadının hikayesini anlatıyor. Annabelle Wallis, Maddie Hasson ve George Young'ın oynadığı filmin orijinal adı Malign olarak yayınlandı. Bildiğimiz şekliyle The Nun 2'den Akela Cooper ve filmin ana karakteri Ingrid Bisu tarafından yazılan film, 3 Eylül 2021'de Türkiye'de vizyona girecek. 10 Eylül'den itibaren HBO Max'te yayınlanacak.Orijinal adı Malignant olan filmin toplam süresi 1 saat 51 dakikadır. Filmin imdb puanı 6.9'dur.Malignant filmin konusu; Madison, şoke edici cinayet fantezileriyle felç olur. Uyanıkken gördüğü rüyanın gerçek bir cinayete ait olduğunu anladığında acısı daha da korkunç hale gelir.Malis, fantezilerinin gerçek cinayetle ilgili olduğunu keşfeden genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Şok olmuş bir kız olan Madison, sevgi dolu bir koruyucu aile tarafından evlat edinilir. Bir yetişkin olarak trajik geçmişi onu yakalar ve hayatını bir kabusa dönüştürür. Madison cinayetle ilgili şok edici fanteziler kurmaya başlayınca kabuslarının nedenini anlamaya çalışır. Dakikalar sonra genç kadın, uyanıkken gördüğü kabusun gerçek bir cinayetle ilgili olduğunu keşfeder. Hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacak.
 • 2021
 • ABD,Çin
 • 1080P
 • IMDb 7.4
 • 60
 • 0
Dağ    7    2012 Tüm Bilgiler
Dağ Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri, Savaş Filmleri 
Yerli Film
Dağ filminin konusunda; İstanbullu Oğuz, askerliği bedelli olarak tercih etmektense askerliğini kısa dönem olarak yapmayı tercih ediyor. Öte yandan Keçiörenli Bekir, ne askerin ne de komutanın başarılı olduğu uzun soluklu bir askerdir. İsyanı nedeniyle aldığı ceza sonucunda askerlik hizmeti iki yıl uzatıldı. Oğuz'la sürekli kavga eden ve yüzleşen Bekir, "poşet sensin" diye küçümseyen çağdaşlarıyla omuz omuza duracağının farkında değildir.Bu bölümde telekomünikasyon antenlerinin onarımı için bir ekip görevlendirilmiştir. Ancak farkında olmadan teröristlerin saldırısına uğrarlar. Ekipte sadece Oğuz ve Bekir hayatta kalır. İki genç asker, tartışmalarını bir kenara bırakarak gerçek düşmanla karşı karşıya gelirler. Ana görevleri, zorlu hava koşullarına ve coğrafyaya rağmen hayatta kalmak ve vatanlarını korumaktır.Büşra filmi olarak bilinen Alper Çağlar'ın yazıp yönettiği yapımda Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar ve Fırat Doğruloğlu gibi isimler yer alıyor.
 • 2012
 • Türkiye
 • 1080P
 • IMDb 7
 • 55
 • 0
Börü    7.2    2018 Tüm Bilgiler
Börü Aksiyon Filmleri, Dram Filmleri, Tarih Filmleri 
Yerli Film
Börü, polis özel harekatının en seçkin, ateşli harekat timidir. 34-50 Kablosuz Şifreleme Ekibi, seçkin askerlerin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir birimdir ve üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur. Vatanlarına duydukları aşkla tutuşan yalnız kahramanlar, vatanlarını entrika savaşlarından ve düşmanlarının karanlık gölgelerinden korumak için hayatlarını riske atmaya hazırdır. Bu film aynı zamanda bu tarihin rekorunu değiştiren kahramanların hikayesidir.Ekip, yakın zamanda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tehdidiyle karşı karşıya. 15 Temmuz gecesi evleri Özel Harekat Birimi bombalandığında ekip korkusuzca savaşmaya hazırlanır. Bir yanda terör örgütleri devletin savunması için sürekli mücadele ederken, diğer yanda devlet ve Börü, yönetime sızmış örgütler tarafından tehdit ediliyor.
 • 2018
 • Türkiye
 • 720P
 • IMDb 7.2
 • 68
 • 0
Sweet Girl    6.9    2021 Tüm Bilgiler
Sweet Girl Aksiyon Filmleri, Dram Filmleri, Gerilim Filmleri, Netflix Filmleri 
Multi Dil
Sweet Girl filmi için Netflix şunları söylüyor: Hayatında en sevdiği insanlardan birini kaybeden bir baba, zenginlik ve hiçlik arasında mücadele eder. Yoğun ilaçlara ve yoğun bakıma rağmen ölen karısının acılarına göğüs geren Ray ve kızı Rachel, yeni bir hayat için mücadele ediyor. Ancak Ray'in zorlu mücadelesi daha yeni başlıyor. Ray'e göre; Kocasının ölümüne neden olan genç kadına verilen ilaçlar oldu. Bu ilaç yakın zamanda ortalıkta dolaşmadı ama Ray üreticiyi takip edecek. Ve kızını ve kendi hayatını büyük tehlikeye atacaktı. Şimdi tek yapması gereken, karısını öldüren ilacın yapımcısını bulmaktır. Ayrıca kızını korumak için.Sweet Girl, 95 dakika boyunca bir drama ve aksiyon teması etrafında dönen klasik bir kovalamaca filmi gibi görünüyor. Acılı ve cüretkar babasının omzuna yaslanarak intikam arayışına girer. Momo bu rol için çok uygun görünüyor. İçeriğin başında da bahsedildiği gibi gizemli karakter, gerilim-aksiyon unsurunu başarılı bir şekilde izleyiciye ulaştırıyor.Ancak Sweet Girl'e odaklanmak ve ısınmak çok zaman alıyor. Kısa süresine rağmen karakter merkezli, kopuk diyalog iki zıt kutup arasında ilerliyor. Neyi iletmeye çalıştığı ve ne vaat ettiği açıktır, ancak ona dikkatlice bakmak için bütünlükten yoksundur. Son olarak ortalama akışı veriyoruz. Zaman kaybı değil. Ama Momoa aklında olsaydı daha iyi olabilirdi. Sweet Girl Oyuncu Kadrosu Jason Momoa – Raymond -Ray- Cooper Isabela Merced – Rachel Cooper Milena Rivero – Küçük Rachel Cooper Raza Jaffrey – Shah Manuel Garcia – Rulfo Amy Brenneman – Diana Morgan Michael Raymond – James Lex Scott Davis Adria Arjona Justin Bartha Brian Howe Nelson Franklin
 • 2021
 • ABD
 • 1080P
 • IMDb 6.9
 • 78
 • 0
Zamana Karşı    6.9    2011 Tüm Bilgiler
Zamana Karşı Aksiyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Gerilim Filmleri 
Türkçe Dublaj
Zamana Karşı filmimizin konuunda; 25 yaşındakilerin yaşlanmayı durdurmak için çok çalışması gereken bir gelecekte, zaman nakit ve güçtür.Will Salas (Justin Timberlake) cinayetten hüküm giymiştir ve hapisten kaçmak için tek şansı gerçek yüzünü görme sistemini devirmektir. Zamanın satın alınmasının kolay olduğu bu sistemde zenginler gençliklerinde sonsuza kadar yaşar, fakirler ve zayıflar ölür ve kovulur. Üstelik yaşamadıkları yıllar, başkalarının hayatlarına bir yenisini ekliyor. Zayıflar bir gün daha yaşamak için yalvarır, ödünç alır ve hatta bazen 'zaman' çalar. Salas tüm bu yozlaşmış sisteme isyan edecek mi?Kısa süre önce müzik eğitimine ara verdikten sonra sinemaya yönelen Justin Timberlake ve yeni Scarlett Johansson olarak bilinen Amanda Seyfried, filmde yardımcı rollerde Olivia Wilde, Alex Pettyfer ve Cillian Murphy gibi isimlere sahip. .Daha önce Gattaca, S1m0ne ve Lord of War yazıp yöneten, The Truman Show ve The Terminal gibi filmlerin senaryolarını da yazan Andrew Nicole'ün son projesi In Tıme beklentileri artırıyor... Zamana Karşı - In Tıme Film Eleştirisi1997'de yazıp yönettiği 'Gattaca' ve bir yıl sonra yazdığı 'The Truman Show' ile sinema sektörüne hızlı bir giriş yapan Andrew Nicole, Al Pacino'ya kısa bir ara verdi, ancak hızlı tanıtımı. Niccol, altı yıllık aradan önce (muhtemelen en iyisi) son çalışması Lord of War'da çeşitli türleri keşfetmeye karar verdiğini göstererek, silah ticaretine yönelik tüm eleştirileri sıralamaktan çekinmedi.In Time, yönetmenin nihai kararının uzun vadeli olmadığını gösteren bir bilimkurgu/aksiyon tüyosu. Yönetmenin şaheserini vermesi gereken bir film var ama bir bir fırsatı kaçırıyor ve alışılagelmiş yoldan sapıyor. Bu sapmalar, bir televizyon filminin ilkelliği hakkında iyi bir fikir vermek için harika bir iş çıkarır.Hikaye yepyeni bir bilim kurgu dünyasını anlatıyor. İnsanlar kollarında zaman sayaçları ile doğarlar ve bu sayaçlar 25 yaşına kadar çalışmaz ve bu yaştan itibaren geri sayıma başlar. Bir yıllık boş zamanın sonunda hayatları sona erer. Bu yeni dünyada tek bir zaman birimi akmıyor. Hayatta kahve için 4 dakika, otobüs için 2 dakikadan vazgeçmeniz gerekir. Kapitalist sistem, günlük hayatımızda yaşadığımızdan farksız bir şekilde başladı. Darwinizm'in en bariz şekli buradadır. Zenginler daha uzun yaşar, sömürülenler ise günlük bir yaşam sürdürmek için ezilir.Bir sokağın ne kadar tehlikeli olabileceğini, insanların birbirine zaman ayırdığı ve zaman ayırabileceği gerçeğini de dahil ettiğinizde düşünün. Ortalamanın üzerinde bir bilim kurgu filmi yapmak için birçok neden var. Başarılı bir planla oluşturulabilecek kaotik atmosferin finale yavaş yavaş koşabileceği de söylenebilir. Maalesef hikaye ve senaryo çok farklı...Niccol yazdığı senaryodaki karakterlerin hiçbirini dolduramıyor. Ana karakter Will Salas (Justin Timberlake) hakkındaki tek ilginç şey, babasının geçmişiyle ilgili belirsizliğidir. Kahramanın gettodan bir şehit olduğunu düşünmenin tüm ipuçları...
 • 2011
 • ABD
 • 1080P
 • IMDb 6.9
 • 54
 • 0
Kırmızı Bülten – Red Notice    2021 Tüm Bilgiler
Kırmızı Bülten – Red Notice Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri, Komedi Filmleri, Netflix Filmleri 
Fragman
Filmin adı, Red Notice veya Türkçe adı ile Kırmızı Bülten, Interpol tarafından dünya çapında aranan üst düzey suçluları yakalamak için yayınlanan bir listeye karşılık geliyor. Bundan yola çıkarak filmin bir suç hikayesi anlatacağını anlıyoruz. Bugün, dünya çapında çekilen ve çekilen her aksiyon filminde lider veya ikinci olarak tahmin edilebilecek Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot ile birlikte filmin başrol oyuncusu. We're Millers gibi diğer favori aksiyon-komedi filmlerimizden yazar ve yönetmen olarak da yöneten Rawson Marshall Thurber tarafından sipariş edilen bir film, en iyilerden biri olmayı hak ediyor. Netflix'in yatırım ve pazarlama açısından çalışmaları.Filmin konusunda ise Netflix tarafından yayınlanan bir özete göre, Interpol tarafından yayınlanan Kırmızı Bülten, dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için küresel bir uyarıdır. Bir arama emri çıkarıldığında, FBI'ın baş profil uzmanı John Hartley (Dwayne Johnson) davayı ele alır. Görevi onu cesur bir soyguna götürür. Orada, dünyanın en büyük sanat hırsızı Nolan Booth'u (Ryan Reynolds) dünyanın en çok aranan sanat hırsızı Bishop (Gal Gadot) ile onları yakalamaya zorlar. Bir dizi etkinlik, dünyanın dört bir yanından üç kişiyi tenha bir hapishaneye, dans pistine, ormana ve hepsinden önemlisi, her zaman birbirleri için çalışan bir şirkete götürür.Dürüst olmak gerekirse yapılan açıklamaya ve yayınlanan fragmana göre Red Notice hakkında söylenecek pek fazla bir şey yok. Aynı hikayeyi en az 10 kez gördük. Filmle ilgili özgün bir şey varsa izledikten sonra bahsederim ama dürüst olmak gerekirse olacağını sanmıyorum. Tanıdık Hollywood aksiyon-komedi formülümüzde tanıdık bir hikaye görüyoruz ama bu sefer Ryan Reynolds ve Gal Gadot ile. Bu olumsuz bir yorum mu? Sanmıyorum, çünkü bu yüzden formüller formüldür. Her yaştan ve cinsiyetten herkes bu filmi rahatlıkla izleyebilir ve eğlenebilir. Öte yandan bir veya iki fragmanda gördüğüm iki kişilik dövüş sahneleri bana daha da kötü geliyor, bu yüzden herkesin kariyerinin en parlak noktasında aksiyon filmleri çektiğini biliyoruz.
 • 2021
 • ABD
 • 1080P
 • 58
 • 0
Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok    2021 Tüm Bilgiler
Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok Aksiyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Fantastik Filmler, Macera Filmleri 
Fragman
Başarılı İngiliz aktör Tom Holland'ın Peter Parker'ı canlandırdığı Spider-Man serisi, bu yılın sonlarında yeni bir macerayla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Spider-Man: No Way Home, uzun bir süre çekimlerinin ardından bugün ilk fragmanını yayınladı ve izleyicilerden olumlu yanıt aldı. Bu yılın en iddialı filmlerinden biri olan 'Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok' vizyona giriyor.Merakla beklenen Spider-Man serisinin son filmi, macera ve aksiyon dolu sahneleriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan Spider-Man: No Way Home'in ilk fragmanı, YouTube'da saatler içinde 8 milyon kullanıcı tarafından izlendi. Serinin üçüncü filmi Spider-Man: No Way Home'un fragmanında izleyicileri şaşırtan bir takım sürprizler var. Tom Holland tarafından hayata geçirilen Örümcek Adam karakteri, eski düşmanı ve Marvel evreninin diğer ünlü kahramanlarıyla birlikte nefes kesici bir maceraya atılıyor.Önceki gün yayınlanan 'Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok'un fragmanı izleyenlerin gönlünde soru işareti bıraktı. Ancak yapım şirketi tarafından bugün resmi olarak yayınlanan fragman, filmin teması ve hangi karakterlerin olacağı hakkında önemli ipuçları veriyor. İzleyiciler tarafından şimdiden beğeniyle karşılanan 'Spider-Man: No Way Home'un fragmanında önceki dizide kimliğini ortaya çıkaran Peter Parker, Doctor Strange ile tanışıyor. Bu geçmiş olayı hafızasından silmek için Doctor Strange'den yardım isteyen Parker, bilişsel çoklu evreni harekete geçirir. Fragmanın son sahnesinde seyirciyi kanatlandıran bir sürpriz var.Çoklu Evren Kavramları serisinde, Dr. Octopus, Spider-Man: No Way Home ile beyaz perdeye geri dönüyor. Dr. Alfred Molina tarafından oynandı. Ahtapot, Peter Parker'ın en eski ve en güçlü düşmanlarından biri olarak bilinir. Fragmanda tam olarak yer almasa da Green Goblin ve Electro gibi diğer kötülerin Spider-Man: No Way home'de görünmesi bekleniyor. Yaklaşık 3 dakikalık fragmanıyla bile şimdiden merak uyandıran Marvel'ın yeni projesi Spider-Man No Way Home sizlerle.
 • 2021
 • ABD
 • 1080P
 • 63
 • 0
Shang Chi ve 10 Yüzük Efsanesi    8    2021 Tüm Bilgiler
Shang Chi ve 10 Yüzük Efsanesi Aksiyon Filmleri, Fantastik Filmler, Macera Filmleri, Marvel Filmleri 
Türkçe Dublaj
Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi, babası tarafından bir suikastçı olarak yetiştirilen Shang-Chi'nin hikayesidir. Shang-Chi'nin babası ölümsüz bir sihirbazdır. Babası tarafından bir suikastçı olmak için eğitilen Shang-Chi, simya ve insanüstü güçle savaş becerileri geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini imparatorluğunu yok etmek için kullanacak. Babanın düşmanı ve dost canlısı kahramanı dünyayı dolaşıyor ve birçok süper kahramanla yolda yürüyor...Mangada, Shang-Chi çoğunlukla Fu Manchu ile savaştı, ancak bu, Shang-Chi ve The Legend of the Ten Rings filmlerinde olmayacak. MCU, Fu Manchu'nun yerine Shang-chi'nin babası ve düşmanı Mandarin ile değiştirir. Mandarin'de Mandarin'in tek oğlu Temugin'di. Çinli Mandarin film yıldızı Tony Chiu-Wai Leung, Çinli aktör Simu Liu tarafından oynanacak ve filmde Shang-Chi oynayacak. Filmin konusu hakkında çok az şey biliniyor, ancak Mandarin karakterlerinin dahil edilmesi, önceki filmlerdeki gerçek olaylara dair ipuçları veriyor.Mandarin suç çetesi, On Rings, Iron Man üçlemesinde merkezi bir rol oynadı. Üçüncü bölüm, Mandarin gibi davranan Trevor Slattery karakteriyle hayranları biraz şaşırttı. Hayranlar, Iron Man'in ana düşmanını komik hale getirdiklerini düşündüklerinde son derece olumsuz tepki verdiler. Ancak bu gerçek daha sonra Mandarin'in varlığını ortaya koyan kısa film 'Marvel One-Shot: All Hail King'de düzeltildi. Son olarak, Shang-Chi ve Nirvana Efsanesi filmi aracılığıyla karaktere daha yakından bakalım.Fu Manchu yerine Mandarin ile savaşmanın Shang-Chi'nin hikayesini nasıl etkileyeceği belli değil. Mangada, Shang-Chi ve Fu Manchu'nun karşılaşmaları, Hong Kong ve Londra'daki casusluk misyonları sırasında sık görülür. Her neyse, ana karakter MCU'da Mandarin'e karşı mücadelede güçlü olacak.
 • 2021
 • ABD
 • 1080P
 • IMDb 8
 • 158
 • 0
Geleceğin Savaşı    8.2    2021 Tüm Bilgiler
Geleceğin Savaşı Aksiyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Macera Filmleri 
Türkçe Altyazı
Geleceğin Savaşı - The Tomorrow War filmimizde 2022 Dünya Kupası'na Katar'da ev sahipliği yapmak üzereyiz. Eski asker Dan Forester artık bir lise biyoloji öğretmenidir ve sakin bir hayat sürmektedir. Ancak Brezilya'da bir maç sırasında hayatı ve etrafındaki dünya aniden değişir. Gelecekten geldikleri söylenen bir grup asker, kendi zamanlarında bir uzaylı istilası karşısında olay yerine gelip yardım isterken... İşte Yarının Savaşı, bu ilginç olayın hikayesi.Amazon Prime'ın orijinal içeriklerinden biri olan filmin yönetmenliğini Lego'nun da yönetmeni olan Chris McKay üstleniyor. Başrollerinde Jurassic World ve The Guardians of the Galaxy serisine aşina olan Chris Pratt, Chuck dizisinden tanıdığımız Yvonne Strahovsky ve performansıyla Oscar ödüllü virtüöz oyuncu JK Simmons yer alıyor. Whiplash'ten.Not: Bu yazımızın devamında spoiler bulunmaktadr.Film, 2022'ye giden askerlerin savaşa davetiyle başlıyor ve dünya yarının savaşına hazırlanıyor. Er ya da geç birçok insanın 2051 savaşına katılmak için geleceğe gönderildiğini görüyoruz. Ancak kısa süre sonra savaş karşıtı protestolar patlak verdi, savaşta binlerce insanı öldürdü ve onlara fiziksel ve zihinsel olarak zarar verdi. Film bu atmosferi çok iyi yansıtıyor ve atmosfere düşmeyi kolaylaştırıyor. Öte yandan 2051'den 2023'e geçişte görseller de bir istisna. Silahlar, teknik araçlar, düşman yaratıklar ve dekorasyonlar, inanılmaz sıkı çalışmanın sonucudur. Özellikle savaşın başlangıcındaki askeri sahneler Tom Cruise'un başrolde olduğu Edge of Tomorrow'u andırıyor.Özellikle zaman yolculuğuyla ilgili sahnelerde anlatım ve paradokstan kaçınmak için Jumplink teknolojisini kullanmak akıllıca olacaktır. Birçok filmde olduğu gibi, basit seyahat temasından kaçınarak, çalışmalarının bilimsel arka planını açıklamaya çalışır. Önemli bir detay da gelecekten gelenlerin henüz doğmamış olması ve geleceğe gidenlerin o günü görmeden öldüğü bilinen kişilerden seçilmesidir. Ancak filmin mantık hatalarıyla dolu olduğu doğrudur. Bu hatalar bazı yerlerde filmin önüne geçerek izleme keyfinizi azaltıyor.Örneğin düzinelerce bilim insanı uzaylı saldırısına uğramış bir türün gelişinin gizemini çözemezken, ilk akla gelen Emmy Forester'ın hızlı keşfi oluyor. Tony Stark, Avengers: Endgame'de bir gecede zaman yolculuğunu çözmüş olsa bile, karşılaştırma yapmak daha mantıklı. Filmde gizem şöyle anlatılıyor: Küresel ısınma nedeniyle buzullar eriyene kadar evrimleşen yabancı türler, gemileriyle Dünya'ya düşmüş ve biyolojik silahları, saldırgan yaratıkları buzulların içinde saklanmıştı. İlk olarak 2048'de ortaya çıkan bu yaratıklar, birkaç yıl içinde gezegeni süpürüyor.Bu anlamda, arsa aşkı, ölümü ve robotların gizli savaşını andırıyor. Ama sorun zaten burada başlıyor. Dizinin aksine filmde her şey çok yanlış görünüyor. Gelecekte pek çok insan ölüyor ve kimse bu yaratığın bir parçasını denemek için geri almayı düşünmüyor, ancak bir asker yaratığın pençeleriyle hatıra olarak geri döndüğünde işler değişiyor. Ayrıca bu örnekle canlıların kökenlerini öğrenirken lise öğrencilerinden de bilgi almaktadır. Dünyada bu yolu seçmiş bu...
 • 2021
 • ABD
 • 1080P
 • IMDb 8.2
 • 101
 • 0
Kara Dul – Black Widow    7.8    2021 Tüm Bilgiler
Kara Dul – Black Widow Aksiyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Gerilim Filmleri, Macera Filmleri 
Türkçe Altyazı
Filmimiz, karakterin Captain America: Civil War ve Avengers: Infinity War filmleri arasındaki deneyimlerini anlatıyor. Natasha bu kısa sürede geçmişle yüzleşmek zorunda kalır ve aslında öldürdüğünü düşündüğü kötü adamın hala hayatta olduğunu ve Red Room'un kendisi gibi birçok kızı asker olmak için eğittiğini öğrenir. Avengers: Age of Ultron ve Agent Carter'da da adı geçen Red Room, soğukkanlı kadın askerlerin beyinlerini yıkayan ve eğiten bir tesistir. Tesisin kurucusu ve başkanı Dreykov, askerlerini buradan kontrol ediyor. Natasha'nın kansız kız kardeşi Jelena Velova (Florence Pugh) sayesinde Drakov'un hayatta olduğunu bir kez daha öğrenir ve yarım kalan işi bitirmeye başlar. Bu arada ikisi, oyunculuk yapmak için babaları Red Guardian (David Harbour) ve anneleri Melina Vostokov (Rachel Weisz) ile buluşurlar.Kara Dul'u genel hatlarıyla bu şekilde özetleyebiliriz. Bu bir Natasha Romanoff özel, ancak tek bir Kara Dul'un olmamasının ve organizasyonun dünyaya nasıl yayıldığının hikayesini anlatıyor. Açılış ve bitiş sahnelerinin uyumuna rağmen, bazı rahatsız edici faktörler var: Sondaki karakterin yerini alacak yeni Dul'un Yelena olması ve filmin görünür bir senaryo gibi hoş sahnelere sahip olması. Orijinal film değil ama geçmiş ve geleceği bu şekilde ele almak, hayatını kaybetmiş bir kahraman için doğru seçim olurdu.Natasha dışındaki karakterler... Öncelikle daha önce çizgi romanlarda görülen Taskmaster, Red Guardian ve Iron Maiden karakterlerinin film dünyasında neredeyse tamamen değiştiğini görebilirsiniz. Yani çizgi filmdeki karakterler ne yazık ki sinema dünyasına tam olarak aktarılamıyor. Kulağa kötü gelse de filmin konusu beni hiç güldürmüyor. Peki, "Biz bunu neden göremedik?" söyleyemezsin Başta da söylediğim gibi bu Nataşa'nın filmiydi ve ablası Yelena hariç diğer tüm karakterler sadece yan rollerdi. Elbette Yelena'nın önemi, Hawkeye ile başlayan diğer MCU yapımlarının onu Black Widow olarak görmesinden geliyor. Film, Natassa'ya bir övgüydü, ama aynı zamanda bayrak çağıydı.Ne yazık ki, bu filmde Drakov'un dünyasını ele geçirme amacı ya da arzusu anlamsız ve yavandır. Yani, sinema dünyasına giren ilk filmlerden biriyse, örneğin Kaptan Amerika ise, kötü adamın amacı bir şekilde anlaşılabilir. Ama biri diğer İntikamcılar korkusuyla Natasha'nın intikamını almadan bulutlarda gizli bir üs saklayarak savaş modunu nasıl başlatabilir ve bitirebilir? Bir süper kahramanı yenmenin yolunun Natasha'yı almak olduğunu basitçe düşünmek ona pek mantıklı gelmedi. Filmdeki karakterler, Kara Dul Kızlar, MCU'nun bir parçası değiller, ancak "normal" bir dünyada alışılmadık derecede güçlüler. Avengers filmini izlemeden önce tekrar "hı" diyebilirsiniz, ancak kötü adamın kahramana amacını söylediği kısım daha geniş bir perspektiften anlamsızdır.Taskmaster'ın gelişmiş hafızası ile diğer kahramanların yeteneklerini kopyalaması dışında çizgi romanla pek alakası yok. Drakov bir kız değil, bir kadın olduğu için bence filmin en güçlü...
 • 2021
 • ABD
 • 1080P
 • IMDb 7.8
 • 102
 • 0
Redemption Day    6.7    2021 Tüm Bilgiler
Redemption Day Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri 
Türkçe Altyazı
Redemption Day filminin konusunda; Uzun yıllar askerlik yapan Brad, askerlik travmasını atlattıktan sonra şimdi kızının ve eşinin yanına döndü. Eşi Kate ünlü bir arkeologdur. Cezayir ve Fas sınırında küresel sonuçları olacak bir keşif var. İnsanın kökeni ve bulaşma yolları hakkında bilgi verecek olan keşif dünyayı heyecanlandırdı.Kate vakit kaybetmeden bir şeyler yapmak ister ve yetkilileri arar. Bir ekip kurar. Cezayir ile bir anlaşma imzalayarak bu yeni keşfi inceleme fırsatı buldu. Brad eve gider ama bu sefer Kate yurt dışına gitmek zorundadır. Brad, kızıyla vakit geçirmekten çok memnundur ve Kate'i bir keşif gezisine çıkmaya teşvik eder. Kate bulunduğu Cezayir'e gider. Çölün altındaki şehri araştırın. Arkeologlarla birlikte nereden başlayacaklarına ve nerede devam edeceklerine karar verirler.Yeraltı şehrine ulaştıklarında Cezayirli arkeologlar, yürüdükten sonra sınıra ulaştıklarını ve daha fazla gitmemenin daha sağlıklı olacağını söylediler. Ama Kate daha ileri gitmek istiyor çünkü bu keşif onu çok heyecanlandırıyor. İlerledikçe teröristler tarafından kuşatılırlar ve ne olduğunu anlamadan kaçırılırlar. Kate ve diğer arkeolog ve terörist lider Jaafar Al Hadi için fidye talep edecekler. Brad bu durumu ve Kate'in deneyimini öğrendi ve hemen yerel bir uçak Cezayir'e hareket etti.Ne olursa olsun karısı Kate'i kurtarması gerekir. Brad, ordu müdahale etse bile karısını tek başına kurtarmaya çalışacaktır. Bu arada, Kate çok zor zamanlar geçirecek. Teröristler 10 milyon dolarlık fidye talep edecek. Ya fidyeyi ödeyecek ya da Kate'i sağ salim kurtarmaya çalışacak.8 Ocak 2021'de Sam Chouia'nın yazdığı Redemption Day filmi seyirciyle buluştu. Yönetmen koltuğunda Hicham Haji oturuyor. Brad'i Gary Dourdan, Kate'i ise Serinda Swan canlandırıyor. Manhattan Henge Film Festivali'nde de ödül aldı.
 • 2021
 • ABD,Fas
 • 1080P
 • IMDb 6.7
 • 75
 • 0
Tom Clancy’s Without Remorse    7.2    2021 Tüm Bilgiler
Tom Clancy’s Without Remorse Aksiyon Filmleri, Gerilim Filmleri, Macera Filmleri, Savaş Filmleri 
Türkçe Altyazı
John bir görevden eve hamile karısına dönüyor; Ordudan ayrılmak ve hayatınızı ailenize adamak istediğiniz bir profil oluşturun. Huzurlu bir hayat istediğini söylüyor ama birkaç dakika sonra olanlar ailesinin geleceğini karartıyor. Bir grup Rus askeri evlerine baskın düzenleyerek karısı Pam'i öldürdü. Eve giren 4 kişiyle çarpıştı ve yaralandı. Üçünün kimliği tespit edildi, ancak bir tanesi kayıp. SEAL, karısını rehabilitasyon sürecine sokan 'gizli operasyonu' deşifre etmeyi planlıyor.İntikam ve açgözlülük tarafından yönlendirilen John, kör bir avcıya dönüşür. Sadece eşlerini ve çocuklarını değil, onun gibi yüksek rütbeli askerleri de kaybettiler. Böylece gün, günün planını işlemeye başlar. Ancak karşılaşacakları şey, uluslararası bir komplonun habercisidir. Bu şekilde, Greer ona yardım eder...ZeroZeroZero ve Suburra gibi başarılı içerikleri sinema dünyasına kazandıran Stefano Sollima; Tom Clancy'nin yeni bir uyarlamasıyla birlikte gelir. Amaç, izleyiciyi boğmamak için uzun hikayeyi yeterince kısaltmak. Ancak hikaye ve bütünlük ne kadar yakınsa aksiyon filmi o kadar klişe olduğundan yeterince ivme kazanamıyor. Çekici görsellere ve bir aksiyon filmi için yeterli oyunculuk gücüne sahip ancak 2021'e layık bir içerik değil. Bazı insanlar hikayenin başladığı noktayı bile sevmeyebilir, bu yüzden başka bir film izlemek için zaman ayırmanızı tavsiye ederim.Tom Clancy'nin en sevilen karakterlerinden biri olan John Clark'ın hayatını çok eskilere dayanan hayatını anlatan 'Dönüştürülmemiş' filmi geçtiğimiz günlerde seyirciyle buluştu. Amazon'un orijinal içeriklerinden birini devraldı ve diğer birçok çevrimiçi platformda, özellikle Prime Video'da mevcuttu. Bu nedenle seyirci; Aksiyon, dram ve gerilim dolu bir hikayeye tanık olduk. Ama bir iltifat kadar başarılı mıydı? Yoksa film endüstrisinin ihtiyaçlarını karşıladı mı? Diğer ayrıntılar şunları içerir:Üst düzey bir ABD Donanması subayı olan John, Suriye'de CIA Görevlisi Ritter liderliğindeki bir rehine kurtarma operasyonuna katılıyor. Birkaç dakika sonra rehine kurtarma operasyonu başarıyla tamamlandı. Ancak, John'a uymayan birkaç görüntü var. Suriye, düzenlenmesi gereken harekatın Rus devleti ile ilgisi olabileceğini anlayınca çok tedirgin oluyor. Ancak CIA ajanı Ritter, bu düşünceleri sakin bir tavırla dağıtır.
 • 2021
 • ABD
 • 1080P
 • IMDb 7.2
 • 86
 • 0
Aksiyon Filmleri izle kategorimizde Filmiva olarak Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı olarak 4K Kalitede Full HD olarak sizlere tek parça olarak sunuyoruz.
yeni içerikler mi keşfetmek istiyorsunuz? günden güne yenilenen içerik arvişimize göz atabilir yeni içerikler keşfedebilirsiniz.