Yeşil Şövalye 1080P 7.2

Yeşil Şövalye

The Green Knight

Film, 14. yüzyıl şövalye destanı Sir Gawain ve Yeşil Şövalye'ye dayanıyor. Diğer adı The Green Knight olan filmimizde Efsaneler asalet ve haysiyet dersleri olarak yüzyıllardır öğretilmektedir.

“Kral Arthur'un Noel ziyafetine davet edilmeyen Yeşil Şövalye, masaya bir oyun önerir. Şövalye kılıcıyla ona saldırır ve karşı saldırı bir yıl sonra gelir. Sir Gawain oyunu kabul eder ve Yeşil Şövalye'ye saldırır.

Yeşil şövalyenin kafası kesilir. Alır ve hiçbir şey olmamış gibi yerine koyar. Gawain'e bir yıl sonra aynı saldırıyı gerçekleştirme sözünü hatırlatıyor, onu bulabilmesi için kalenin yerini açıklıyor ve gidiyor. Gawain'in kafası ellerinin arasında düşünmek için zamanı ve kaleye ulaşmak için tehlikeli bir yolculuğu var."

“Zamansız Arthur efsanelerinden ilham alan destansı bir macera olan Yeşil Şövalye, Sir Gawain'in (Dev Patel) hikayesini anlatıyor. Kral Arthur'un güçlü ama kaprisli yeğeni olan ünlü Yeşil Şövalye ile tanışmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkması gerekiyor.

"Gawain, hayaletler, devler, hırsızlar ve dolandırıcılarla tanışma ve krallık önünde değerini kanıtlamak için ölümcül rakiplerle savaşma yolculuğunda gerçek karakterini bulacak.

"Vizyon yönetmeni David Lowery, Yuvarlak Masa Şövalyeleri'nin klasik anlatısının cesur ve yeni bir yorumunu sunuyor."
Tür: Dram Filmleri , Fantastik Filmler , Macera Filmleri Web Sitesi: https://a24films.com/films/the-green-knight
Benzer Filmler
Yorum Alanı
yeni içerikler mi keşfetmek istiyorsunuz? günden güne yenilenen içerik arvişimize göz atabilir yeni içerikler keşfedebilirsiniz.